Home » Agencje » KLUSDESIGN rozpoczyna współpracę z agencją ŁubuDubu PR
Wrz
24

Firma KlusDesign rozpoczyna współpracę z agencją ŁubuDubu PR. Celem współpracy będzie wzmacnianie pozytywnego wizerunku firmy KlusDesign na rynku, oraz wsparcie komunikacyjne działań związanych z wprowadzaniem odświeżonej strategii marketingowej.

KlusDesign specjalizuje się we wzornictwie przemysłowym, projektowaniu i produkcji opraw oświetleniowych, mebli oraz produktów użytkowych. Jej opracowania i projekty wykorzystywane są zarówno do produkcji własnej, jak i na potrzeby innych przedsiębiorstw. Firma wyróżnia się unikalnym połączeniem kompetencji w zakresie projektowania oraz produkcji mebli i produktów użytkowych – jako jedyna firma designerska w Polsce posiada własną modelarnię i park maszyn, dzięki czemu jest w stanie sama fizycznie wprowadzać w życie swoje pomysły (opracowuje nowe produkty według własnego designu, produkuje je i wprowadza na rynek). Jest także pionierem w dziedzinie opraw do oświetlenia LED. To pierwsza w Polsce firma, która projektuje i wdraża rozbudowane systemy oświetlenia domów, mieszkań czy biur, korzystające wyłącznie z diod LED.

Firma istnieje od 1977 roku. Przez wiele lat funkcjonowała jako pracownia plastyczna o profilu projektowo-realizacyjnym, pod różnymi nazwami. Od 2006 r. funkcjonuje pod marką KlusDesign, kontynuując działalność w zakresie projektowania, produkcji mebli i produktów użytkowych oraz wchodząc w nowe obszary działania, na czele z produkcją opraw do oświetlenia LED i projektowaniem systemów oświetleniowych wykorzystujących technologię LED jako źródło światła funkcjonalnego.

Większość sprzedaży KlusDesign przypada na rynki zagraniczne (ok. 70 proc. całości przychodów), firma ma m.in. przedstawicielstwa we Francji, Szwajcarii i USA.

Firma KlusDesign wprowadziła na rynek wiele produktów wykonanych według własnego wzornictwa. Jej projekty nie ograniczają sie do opracowań stylistycznych produktu – ich forma prawie zawsze wynika z własnych rozwiązań konstrukcyjnych, funkcjonalnych czy materiałowych. Dlatego wiele z projektów KlusDesign uzyskało patent Polskiego Urzędu Patentowego, a także patenty Unii Europejskiej (OHIM, Trade Marks and Designs Registration Office of the European Union) i USA (United States patent and Trademark Office), a także spotkało się z zainteresowaniem mediów (publikacje m.in. w „Projekt”, „MD”, „Der Spiegel”, „Impulse”).

Agencja ŁubuDubu PR istnieje od 2009 r., w gronie jej klientów są m.in.: Belly Bandit, BB Elements, Biuro Podróży Reklamy, JJ Cole, Red8, TorbyDlaMam.pl.

, , ,

Comments are closed.