Home » Marketing internetowy, Socialmedia » Chopin na Facebooku
Paź
20

Oficjalna prapremiera iPlay Chopin – facebookowej muzycznej gry internetowej, w której rock, blues, jazz, reggae, a nawet hip-hop staną twarzą w twarz z twórczością Fryderyka Chopina, odbędzie się 26 października 2010 r. w Kordegardzie Chopin 2010 na Krakowskim Przedmieściu 15/17 w Warszawie.

iPlay Chopin to gra internetowa dedykowana portalowi społecznościowemu Facebook. Zadebiutuje pod koniec listopada, wpisując się w kalendarz obchodów Roku Chopinowskiego 2010. Będzie jego uhonorowaniem oraz krokiem w stronę nowoczesnych technologii.

W iPlay Chopin, każdy gracz będzie miał okazję wcielenia się w młodego i zdolnego muzyka. Razem ze znajomymi stworzy zespół, by wspólnie rozwijać muzyczne umiejętności i aranżować za pomocą wygodnego kompozytora najbardziej znane utwory Chopina. Gracze będą mieli do dyspozycji praktycznie nieskończoną liczbę możliwych kompozycji.

W grze zastosowano interaktywny system prezentacji stworzonej kompozycji, w którym nie tylko inni gracze, ale także każdy, kto ma konto na Facebooku, będzie mógł wsłuchać się w muzykę, jednocześnie wpływając na postępy gracza za pomocą przycisku „Lubię to”! W iPlay Chopin obecny będzie element edukacyjny. Każdy komunikat, który gracz zdecyduje się opublikować na swojej tablicy, będzie zawierać krótką informacją na temat twórczości i czasów Fryderyka Chopina.

iPlay Chopin jest projektem, który jako jeden z ponad 200 uzyskał dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie Chopin 2010. Jest jednym z dwóch projektów, łączących kulturę wysoką z rozrywką.

Pomysłodawcą projektu jest Przemek Stański i firma Fanaberie. Grę zrealizowała Agencja Kreatywna SoInteractive. Za muzykę odpowiada zespół muzyków pod kierownictwem Piotra Siegla. Partnerem prapremiery gry jest Kordegarda Chopin 2010.

, ,

Comments are closed.