Home » Agencje » Integer.pl Spółką Wysokiej Reputacji
Paź
13

Integer.pl – lider na rynku przesyłek bezadresowych i adresowych, notowany na warszawskiej GPW od 2007 roku – został laureatem 3. edycji prestiżowego badania reputacji PremiumBrand dla spółek giełdowych. Spółka znalazła się w elitarnym gronie najbardziej popularnych i cenionych przez inwestorów instytucjonalnych podmiotów działających na rynku kapitałowym. Badanie zostało przeprowadzone przez instytut badawczy SMG/KRC przy współpracy z Centrum im. Adama Smitha.

Niezależny ranking reputacji PremiumBrand dla spółek giełdowych powstał w oparciu o badanie opinii reprezentatywnej grupy inwestorów instytucjonalnych. Spółki oceniane były pod względem czterech kluczowych dla tego sektora wskaźników:

  • orientacji na biznes;
  • opinii na temat zarządu;
  • rzetelności – przejrzystości i transparentności spółki w kontaktach biznesowych;
  • wizerunku na rynku inwestycyjnym.

Najwyższe noty w badaniu reputacji spółki Integer.pl otrzymał od przedstawicieli firm zarządzających dużymi aktywami (ponad 3 mld zł) oraz kadry kierowniczej i przedstawicieli TFI. Ogólny wskaźnik reputacji Integer.pl wyniósł 82 punkty przy średniej na poziomie 74 punktów uzyskanej przez wszystkich laureatów. Największą przewagą spółki ¬– w ocenie badanych instytucji i ich przedstawicieli – jest orientacja Integer.pl na biznes.

„Tytuł Spółki Wysokiej Reputacji jest jednym z najcenniejszych wyróżnień, które dotychczas otrzymał Integer.pl. Mamy świadomość, że każde działanie podejmowane przez naszą spółkę jest skrupulatnie oceniane przez rynek. Dlatego tym bardziej cieszy nas uznanie i zaufanie inwestorów instytucjonalnych oraz wysokie oceny przyznane Integerowi przez kadrę kierowniczą i przedstawicieli TFI. Są one potwierdzeniem nie tylko atrakcyjności inwestycyjnej, ale przede wszystkim zasadności i skuteczności naszej strategii biznesowej.

Wierzymy, że z łatwością sprostamy wysokim oczekiwaniom wszystkich, którzy docenili nasze dotychczasowe starania na rynku kapitałowym” – powiedział Rafał Brzoska, prezes zarządu Integer.pl.
Tytuł Spółki Wysokiej Reputacji jest kolejnym wyróżnieniem przyznanym w 2010 roku Integerowi. Dynamiczny rozwój Grupy oraz rosnącą wartość giełdową spółki doceniają krajowe i międzynarodowe instytucje. W czerwcu 2010 Integer.pl znalazł się w gronie małopolskich Gepardów Biznesu. O wyróżnieniu zadecydowała wysoka dynamika przychodów i zysku netto spółki w latach 2006-2008.

Ranking przeprowadził Instytut Lokalnego Biznesu we współpracy z Wywiadownią Handlową InfoCredit. Również w czerwcu 2010 Integer.pl został nagrodzony przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) w konkursie Efektywny przedsiębiorca/firma. Spółkę doceniono za największą skuteczność w wykorzystywaniu wsparcia finansowego, pozyskanego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2004-2006 oraz 2007-2013. Celem rankingu jest popularyzacja nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań w biznesie – realizowanych dzięki funduszom unijnym, pozyskanym przez krajowe przedsiębiorstwa przy wsparciu PARP. Inicjatywa ma również za zadanie wskazać firmy, które wykorzystały pozyskane środki w sposób najbardziej efektywny.
Ponadto, w maju 2010 roku Integer.pl dołączył do Pereł Polskiej Giełdy – zestawienia najbardziej wartościowych spółek na warszawskiej GPW, przygotowanego przez Gazetę Giełdy „Parkiet”. Firma uplasowała się na 79. pozycji z 348. O jej miejscu w rankingu zadecydowały dobre wyniki finansowe w latach 2007-2009 (przychody, zysk, rentowność kapitału, stopa zmiany kapitalizacji), wartość rynkowa oraz dynamiczny wzrost cen akcji spółki.

Sukces spółek z Grupy Integer.pl jest efektem elastycznego podejścia do prowadzonego biznesu oraz odważnych i szybkich decyzji w zależności od zmieniających się warunków rynkowych. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii oraz niespotykanych na krajowym rynku rozwiązań, Grupa skutecznie zmienia wizerunek polskiej branży pocztowo-kurierskiej. Aktywna polityka biznesowa i dobre wyniki finansowe stanowią fundament dla dynamicznego wzrostu wartości przedsiębiorstwa w kolejnych latach.

, , ,

Comments are closed.