Home » Polecane, Wydarzenia » Konferencja o zielonym budownictwie
Paź
30

Pod patronatem internetowego kwartalnika „Dachy Zielone”, odbędzie się najważniejsza w roku konferencja o zielonym budownictwie.

4 i 5 listopada w Krakowie odbędzie się najważniejsza w Polsce konferencja o budownictwie zrównoważonym. Organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego – Polish Green Building Council (PLGBC). Udział w tym dwudniowym wydarzeniu pozwoli uczestnikom przystąpić do elitarnego egzaminu akredytacyjnego LEED Green Associate.

4 listopada, podczas gali PLGBC, zostaną ogłoszeni zwycięzcy pierwszego, otwartego konkursu PLGBC na “Zielony budynek oraz zielone wnętrze” w Polsce. Konkurs jest ogólnodostępny – podzielony na część dla profesjonalistów oraz studentów. Konkurs nie wymaga żadnych opłat wstępnych czy też wcześniejszej rejestracji.

Nagrody będą przyznawane w następujących kategoriach:

  • Najlepszy ekologiczny obiekt z certyfikatem LEED-NC
  • Najlepsze ekologiczne wnętrze z certyfikatem LEED-CI
  • Najlepszy ekologiczny obiekt z certyfikatem BREEAM
  • Najlepszy ekologiczny obiekt (bez certyfikacji, w tej kategorii mogą startować obiekty dopiero ubiegające się o certyfikację bądź też posiadające szczególne wartości wyróżniające go pod względem zarówno architektonicznym jak i zrównoważonego rozwoju)
  • Najlepsze ekologiczne wnętrze (bez certyfikacji, w tej kategorii mogą startować wnętrza dopiero ubiegające się o certyfikację, bądź też posiadające szczególne wartości wyróżniające je pod względem zarówno designerskim jak i zrównoważonego rozwoju)
  • Najlepszy ekologiczny projekt (niezrealizowany, w tej kategorii mogą startować zarówno studenci jak i profesjonaliści)
  • Najlepsze ekologiczne wnętrze (niezrealizowane, w tej kategorii mogą startować zarówno studenci jak i profesjonaliści)

Zwycięskie prace będą umieszczone na stronie internetowej PLGBC, opublikowane w newsletterze PLGBC oraz magazynie GREEN 2 i innych publikacjach Patronów Medialnych. Zwycięzcy otrzymają również dyplomy uznania.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął magazyn Green 2, Murator Plus, Inwestycje Budowlane, Energia i Budynek, Polish Market, EcoManager, W-A.pl, Wortal Sztuka Architektury, qbusiness.pl, nowy adres.pl. Architektura i Biznes, Dachy Zielone, Ekobudowanie.pl, gramwzielone, Nowy Przemysl, wnp.pl, Portal Samorzadowy, renews.pl, Narional Geographic Polska, Eko & Dom.

, ,

Comments are closed.