Home » Marketing wirusowy, Polecane » Żywe trupy na Facebooku
Paź
30

Artegence realizuje akcję wirusową będącą uzupełnieniem globalnej kampanii promującej serial „The Walking Dead”, którą przygotował FOX International Channels.

Serial będzie miał premierę 6 listopada, wraz z debiutem na polskim rynku kanału FOX.

„The Walking Dead” to wyreżyserowany przez Franka Darabonta (m.in. „Skazani na Shawshank”, „Zielona mila”) serial oparty na popularnym komiksie Roberta Kirkmana, w Polsce znanym jako „Żywe trupy”. Serial będzie miał premierę w 120 krajach niemal jednocześnie.

Zgodnie z motywem przewodnim serialu „The Walking Dead” Artegence przygotowała kampanię, w której ludzie w sytuacji zagrożenia stanowią dla siebie niebezpieczeństwo większe niż zombie. Stworzona dla celów akcji aplikacja została umieszczona na portalu Gaminator.pl oraz w serwisie społecznościowym Facebook, których użytkownicy pokrywają się z grupą docelową serialu.

Warunkiem uczestnictwa w zabawie na Facebooku jest zostanie fanem FOX Polska. „Lubienie” fanpage’a kanału automatycznie zmienia ludzi w zombie.

Celem kampanii jest wykreowanie buzzu wokół filmu. Grupą docelową działań są osoby w wieku 15-35 lat, zafascynowane komiksami, zombie i horrorami, ale również wszyscy miłośnicy seriali akcji i filmów o tym, jak przetrwać w trudnych warunkach.

Serial będzie miał premierę 6 listopada, wraz z debiutem na polskim rynku kanału FOX. Kampania wirusowa powstanie również w wersji anglojęzycznej.

Artegence odpowiada za przygotowanie strategii, kreacji i realizację kampanii wirusowej.

, , , ,

Comments are closed.