Home » infoPR, Polecane » Fiat Auto Poland wyróżniony za zasługi dla niepełnosprawnych kierowców.
Lis
04

Program Fiat Autonomy to projekt, którym Fiat Auto Poland pomaga łamać bariery niepełnosprawnym kierowcom. To także najstarsza tego rodzaju inicjatywa w Polsce. Praca FAP została doceniona przez redakcję magazynu „Auto Świat” i Fundację INTEGRACJA.

Redakcja „Auto Świat” w ramach plebiscytu „Złota Kierownica 2010″ wyróżniła Fiat Auto Poland za szczególne zasługi na rzecz niepełnosprawnych kierowców. Wyróżnienie przyznano w związku z projektem „Kierowca bez barier”, realizowanym we współpracy z Fundacją INTEGRACJA – nagrodę wręczył Pan Piotr Pawłowski, prezes Fundacji INTEGRACJA.

Od 1998 roku Fiat realizuje Program Autonomy, którego celem jest przywrócenie osobom niepełnosprawnym jednego z podstawowych praw ludzkich – prawa do samodzielnego poruszania się. Projekt dedykowany jest osobom o ograniczonej sprawności ruchu, ich rodzinom i opiekunom.

W ramach programu Autonomy, Fiat oferuje specjalnie przystosowane modele: Panda, 500, Grande Punto, Punto Evo, Linea, Bravo, Sedici, Qubo i Doblò. Istnieje również możliwość adoptowania aut marki Alfa Romeo i Lancia oraz samochodów dostawczych Fiat Professional. W 2009 roku sprzedaż samochodów Grupy Fiat w programie Autonomy wyniosła 319 sztuk a w tym roku spodziewana jest sprzedaż na poziomie 390 sztuk samochodów. Sieć sprzedaży Fiat Autonomy liczy sobie 17 wyspecjalizowanych w programie dealerów Fiat Auto Poland.

„Program Autonomy realizowany przez Fiat Auto Poland, to najstarsza tego rodzaju inicjatywa w Polsce. FAP od wielu lat wspiera osoby niepełnosprawne w zakupie samochodu, narzędzia ułatwiającego przemieszczanie się. Pragnie być partnerem zapewniającym swobodę poruszania się osobom o czasowo lub stale ograniczonej sprawności fizycznej. Fiat opracowuje, projektuje i produkuje szeroką gamę samochodów odpowiadających potrzebom osób niepełnosprawnych. Wyróżnienie jakie otrzymaliśmy od fundacji INTERGRACJA jest dowodem na to, że nasza praca pomaga łamać bariery – przynajmniej te związane z przemieszczaniem się.” – mówi Piotr Wróbel, Dyrektor Sprzedaży Specjalnej Fiat Auto Poland.

Fundacja INTEGRACJA jest profesjonalną, ogólnokrajową organizacją pozarządową, aktywnie działającą na rzecz osób z niepełnosprawnością, ich rodzin i opiekunów. INTEGRACJA powstała z inicjatywy Piotra Pawłowskiego, twórcy magazynu o tej samej nazwie skierowanego do osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół.

Jak wynika z danych fundacji INTEGRACJA w Polsce żyje ponad 6 mln osób niepełnosprawnych, czyli prawie co ósmy Polak mieści się w tej grupie. Tylko 16 proc. spośród tych osób nie ma problemów związanych z aktywizacją zawodową, a aż 68 proc. w wieku produkcyjnym trwale pozostaje bez pracy. Wśród pracujących tylko 44 proc. jest zatrudnionych na pełen etat. Najważniejsze problemy wskazywane przez osoby z niepełnosprawnością w Polsce to: bariery architektoniczne (53 proc.), brak miejsc pracy (44 proc.), problemy finansowe (41 proc.), problemy transportowe (20 proc.).

Więcej informacji na temat programu Fiat Autonomy pod adresem http://www.fiat.pl/autonomy/

O działalności fundacji INTERGRACJA można dowiedzieć się więcej pod adresem http://www.integracja.org/

, , , ,

Comments are closed.