Home » Wydarzenia » Pierwsza w Polsce konferencja blogerów
Lis
26

Gdańsk – kandydat do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016, jako pierwsze miasto w Polsce, organizuje międzynarodowe forum poświęcone polskiej blogosferze i nowym mediom – Blog Forum Gdańsk 2010. Opiekunem merytorycznym projektu jest Citybell Consulting.

Ponad 130 blogerów z całej Polski, 20 prelegentów i panelistów oraz przedstawiciele czołowych mediów spotkają się 11-12 grudnia w mieście wolności, aby przedyskutować kluczowe zagadnienia związane z komunikacją w internecie.

Gwiazdami tegorocznej konferencji są amerykański analityk cyfrowy, socjolog i futurysta – Brian Solis, Sami Ben Gardhia – tunezyjski bloger monitorujący wolność słowa w sieci oraz Arzu Geybullayeva, jedna z niewielu blogerek w Azerbejdżanie piszących po angielsku. Spośród polskich blogerów udział w gdańskim Forum potwierdzili m.in.: Igor Janke (salon24.pl), Eliza Mórawska (whiteplate.blogspot.com), Kominek (Kominek.in), Artur Kurasiński (AK74.pl), Grzegorz Marczak (Antyweb.pl), Maciej Budzich (blog.mediafun.pl), Natalia Hatalska (hatalska.com).

Dwudniowe Forum, podzielone na kilka bloków tematycznych, poruszy m.in. takie zagadnienia jak: partycypacja blogosfery w kulturze oraz życiu społecznym, współpraca blogerów ze środowiskiem dziennikarskim i branżą PR czy wykorzystanie internetu w komunikacji biznesowej. Eksperci i praktycy z różnych dziedzin postarają się wspólnie odpowiedzieć na pytanie, czy blogosfera ma charakter twórczy – inspiruje media tradycyjne do podejmowania nowych tematów, czy też raczej odtwórczo konsumuje treści, które zostały wyprodukowane przez innych. Nie zabraknie zagadnień związanych z wolnością: czy da się wyznaczyć granice wolności słowa w internecie? Czy bloger może napisać wszystko i nie ponieść za to żadnych konsekwencji?

Pierwszym krokiem do udziału w gdańskim Forum jest wypełnienie formularza rejestracyjnego. Rejestracja nie jest jednoznaczna z udziałem w konferencji. Ocenie nadesłanych zgłoszeń będą podlegały staranność wypełnienia formularza, uzasadnienie chęci uczestnictwa w forum oraz jakość i aktualizacja bloga prowadzonego przez osobę rejestrującą się. Ze względu na rangę wydarzenia, spośród nadesłanych zgłoszeń, organizatorzy zastrzegają możliwość zaproszenia do udziału w forum twórców najlepszych blogów.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Ilość miejsc jest ograniczona. Strona WWW konferencji: http://www.blogforumgdansk.pl/

Marketingowiec.pl

,

Comments are closed.