Home » Wydarzenia » Xbox Live wreszcie w Polsce
Lis
13

Xbox Live wreszcie w Polsce

Po 8 latach polscy gracze w końcu mogą w pełni korzystać z możliwości jakie oferuje Xbox Live.

– Chcemy, aby wszyscy dobrze się bawili. Jeśli masz już konto w serwisie Live, które zostało założone w innym regionie, możesz przenieść je i przyłączyć się do oficjalnej sieci Live w Polsce. Przenosząc swoje konto w serwisie Live, zachowujesz swój profil, wyniki, osiągnięcia i saldo punktów. Twój pozostały okres abonamentu także nie ulegnie zmianie. Zachowujesz również wszystkie pobrane materiały, takie jak rekwizyty awatara oraz gry Live Arcade i utwory – można przeczytać na stronie xbox.com.

Usługę uruchomiono również w Rosji, Czechach, Grecji, Brazylii, Chile, Kolumbii, RPA i na Węgrzech.

Jak twierdzi Microsoft, tak duże opóźnienie we wprowadzeniu Xbox’a Live było spowodowane dużą skalą piractwa w wyżej wymienionych krajach. Większość polskich graczy obeszła brak możliwości korzystania z usługi legalnie poprzez założenie sobie konta z adresem polskiej ambasady w Londynie.

Premiera Xbox’a miała miejsce w 2001 roku w USA, rok później usługa umożliwiająca granie w gry w sieci nazwana została Xbox Live. Dwa lata później, w 2004 roku, Live miała już milion użytkowników, a rok później 2 miliony.

Wraz z wprowadzeniem na rynek najnowszego Xbox’a 360, Microsoft zmodernizował usługę Live, która została internetowym serwisem producenta, który umożliwia użytkownikom konsoli połączenie z internetem i ściąganie wersji demo oraz zwiastunów gier, materiałów filmowych oraz dostęp do serwisów Facebook i Twitter.

,

Comments are closed.