Home » Socialmedia » blog mBanku najlepszym blogiem firmowym
Gru
17

Znamy wyniki trzeciej edycji konkursu na najlepszy blog firmowy. Spośród polskich firm swój blog najlepiej prowadzi mBank.

Laureatami konkursu jest także blog Netii, a także blogi sklepów Rupieciarnia i Skrapki.pl – kategoria „blogi młode”. W tegorocznej edycji nagrodzone zostały także firmowe wiki i mikroblogi.

Organizator konkursu przyznaje, że poziom konkursu wzrasta z każdą edycją. W tegorocznej edycji blogi oceniane były przez ponad stu studentów dziennikarstwa Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Celem konkursu jest promowanie wartościowego wykorzystania social mediów przez firmy. Najważniejszym kryterium branym pod uwagę przy ocenie blogów jest otwartość komunikacji. Pozostałe kryteria to: „częstość i jakość wpisów”, „ilość autorów”, „znaczenie bloga w komunikacji firmy”, ilość i jakość komentarzy”, „look and feel”.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 20 stycznia 2011 roku w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego podczas konferencji z cyklu Social Media Day.

Najlepsze polskie blogi firmowe roku 2010:

KATEGORIA „BLOG MŁODY” (prowadzony od 3 do 6 miesięcy)

1 miejsce – ex aequo:   Blog sklepu Rupieciarnia rupieciarnia.com.pl/blog, Blog sklepu Skrapki.pl scrapkipl.blogspot.com

2 miejsce:   Blog Fawre blog.ikuchnie.pl

3 miejsce:   Blog Centrum Terapii Laserowej ctl.wroc.pl/blog

KATEGORIA „BLOG DOJRZAŁY” (prowadzony od 6-12 miesięcy)

1 miejsce:  Blog Netia blog.netia.pl

2 miejsce:  Blog Notjustshop.com mozeinaczej.pl

3 miejsce:  Blog PKP SA (Wrocław Główny) wroclawnowyglowny.pl/blog

KATEGORIA „BLOG PROFESJONALNY” (prowadzony powyżej 1 roku)

1 miejsce:  Blog mBank mbank.pl/blog

2 miejsce – ex aequo:   Blog Inteligo mojeinteligo.pl Blog Play blogplay.pl

3 miejsce:  Blog BZ WBK blog.bzwbk.pl

KATEGORIA „BLOG INSTYTUCJI” (prowadzony powyżej 3 miesiecy)

wyróżnienie:   Blog Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie ethnomuseum.pl/blog

MIKROBLOG FIRMOWY/INSTYTUCJI (prowadzony powyżej 3 miesiecy)

wyróżnienie:   Mikroblog Carpenter Consulting goldenline.pl/mikroblog/carpenter-consulting

WIKI FIRMOWE (prowadzone powyżej 3 miesiecy)

wyróżnienie:   Kompania Piwowarska – Piwopedia piwopedia.pl/

NAGRODY FAIR PLAY

Blog Accadia Group blog.accadia.pl

Blog Pożegnanie z Afryką blog.pozegnanie.com

Blog ePrzeloty eprzeloty.blox.pl

Blog Sensors blog.sensors.pl

Blog Ślubnej Pracowni blog.slubnapracownia.pl

Blog Tradoro blog.tradoro.pl

BEST IN SHOW (największa ilość punktów bez względu na kategorię)

nagroda Best in Show: Blog mBank mbank.pl/blog

, ,

Comments are closed.