Home » Polecane, Technologie » InSplit – interaktywne filmy i telewizja
Gru
17

InSplit, tak nazywa się wynalazek pracowników Uniwersytetu w Tel Awiwie. Pozwala on wpływać na to, co robią bohaterowie odpowiednio przygotowanych filmów.

Wynalazek przedstawił NItzan Ben Shaul z Uniwersytetu w Tel Awiwie. Urządzenie składa się z działającego w Internecie edytora i stacjonarnego odtwarzacza plików wideo. Wynalazek pozwala zmieniać fabułę filmu. W momencie, gdy na ekranie pojawia się niebieska poświata użytkownik InSplit wie, że może w jakiś sposób wpłynąć na oglądane sceny.

Jako przykład podano tu bohatera filmu, który musi wysłać ważnego smsa. Jeśli zdecydujemy, że chcemy by to zrobił, będziemy musieli wcisnąć jeden przycisk na ekranie odtwarzacza. Brak naszej decyzji, spowoduje, że film potoczy się według scenariusza przygotowanego przez autorów.

Aktualnie InSplit testowany jest na specjalnie przygotowanym materiale zatytuowanym „Turbulence”. Film trwa 83 minuty bez wkładu odbiorcy. Jeśli zdecyduje on jednak, jakoś wpłynąć na akcję filmu, jego czas wydłużyć się może nawet do 2 godzin.

Nitzan Ben Shaul przewiduje, że jego pomysł może funkcjonować również w świecie reklamy telewizyjnej i seriali. W lutym 2011 roku w sieci zadebiutować ma strona internetowa, której użytkownicy będą mogli montować krótkie filmy przybliżające możliwości InSplit. Zespół pracuje także nad zaawansowanym edytorem filów (InSplit Pro) oraz programem InSplit Script umożliwiającym pisanie skryptów do interaktywnych filmów.

, , , ,

Comments are closed.