Home » MEDIA » Jadwiga bloguje od roku
Gru
11

Jadwiga bloguje od roku

5 grudnia minął rok od startu bloga Jadwigi Ślawskiej-Szalewicz, ambasadorki marki Emporia. Z tej okazji przyjrzeliśmy się, o czym pisała Jadwiga i co najbardziej zainteresowało Internautów.

Zakładając blog, firma Emporia Telecom oraz ambasadorka marki chcieli aktywizować seniorów i zwiększyć ich zaangażowanie w życie społeczne – także z użyciem najnowszych technologii. Emporia popularyzuje ideę łatwiejszych kontaktów między ludźmi, na przykład poprzez korzystanie z telefonu komórkowego, czy pisanie bloga, które to proste czynności mogą być z powodzeniem wykonywane niezależenie od wieku.

Jadwiga Ślawska-Szalewicz przez cały rok przygotowywała teksty na blog „Okiem Jadwigi”, dzieląc je na grupy tematyczne takie jak: informacje, święta i wspomnienia. Z czasem powstały nowe kategorie, np. przepisy, historia, opowiadania, tradycje. Z ponad 163 notek najwięcej, bo aż 99, to wpisy w kategorii „Informacje”, które dotyczą m.in. aktualności i wydarzeń kulturalnych. Znajdziemy tam np. relacje z Festiwalu Kultury Japońskiej, czy informacje o nowo otwartym basenie w Aninie.

Jadwiga dzieli się swoimi wspomnieniami i przeżyciami, ale również przepisami, których zna niezliczoną ilość. W ciągu tego roku zamieściła na blogu ponad 40 przepisów na potrawy z najróżniejszych stron świata, ale także tradycyjne polskie dania, a nawet nalewki.
O tym, że czytelnicy wracają, by sprawdzić, co nowego dzieje się na blogu, świadczy duża ilość gości serwisu. Przez ostatni rok strona „Okiem Jadwigi” odnotowała ponad 47 000 odwiedzin. W ponad 2040 komentarzach toczą się interesujące, kulturalne i inspirujące dyskusje. Internauci chętnie dzielą się spostrzeżeniami i wspomnieniami na bieżące tematy, np. świątecznych tradycji, podróży, czy wydarzeń sportowych.
Sukces witryny Okiem Jadwigi to dowód na to, że internet jest środowiskiem przyjaznym dla osób w wieku 50+. W sieci mogą oni dzielić się swoimi doświadczeniami, a także zawierać nowe znajomości.

Strona Okiem Jadwigi została doceniona również przez profesjonalne środowisko Blogerów – zgłoszono ją do biblioteki blogów serwisu Blogbox. Zawiera on blogi specjalistyczne, które mają szansę ukazać się w wersji papierowej. W każdym tygodniu Internauci wybierają
w głosowaniu trzy blogi (dwa blogi i jeden fotoblog), które publikowane są w tygodniku Wprost.

Zachęcamy do głosowania na blog Jadwigi pod adresem http://www.blogbox.com.pl/show/suggested/3460

,

Comments are closed.