Home » MEDIA, Polecane » Portal o firmach w dialogu społecznym
Gru
14

14 grudnia uruchomiony został portal internetowy o relacjach firm społecznie odpowiedzialnych z interesariuszami. Portal ma przybliżyć zagadnienia związane z dialogiem społecznym oraz budowaniem relacji między firmą, a jej bliższym i dalszym otoczeniem.

Portal Interesariusze.pl jest efektem całorocznej pracy Grup Roboczych działających w ramach Programu Partnerstwa Forum Odpowiedzialnego Biznesu w roku 2010.

Mianem interesariuszy określa się podmioty, które mogą wpływać na działalność przedsiębiorstwa i/lub pozostają pod jego wpływem. Są to na przykład konsumenci, pracownicy, dostawcy oraz organizacje pozarządowe. Zgodnie z ideą CSR, firmy powinny umożliwić interesariuszom udział w planowaniu oraz realizacji swoich działań, której efektem ma być wspólnie wypracowana wartość.

Portal składa się z czterech bloków: konsumenci, pracownicy, dostawcy, organizacje pozarządowe. Każdy blok zawiera opis podmiotów oraz informacje na temat zasad dialogu społecznego i komunikacji, a także praktyczne narzędzia i wskazówki pomocne w budowaniu i zarządzaniu relacjami.

Grupę docelową portalu stanowią firmy szukające informacji o społecznie odpowiedzialnym biznesie, a także dla interesariuszy, którzy pragną współpracować z firmami w ramach dialogu społecznego. Każdy zainteresowany tematem CSR czytelnik znajdzie coś dla siebie.

, ,

Comments are closed.