Home » MEDIA » Ruszył kanał TVP Seriale
Gru
06

Ruszył kanał TVP Seriale

6 grudnia o godz. 6.00 Telewizja Polska uruchomiła TVP Seriale – nowy kanał tematyczny telewizji publicznej.

TVP Seriale jest polską alternatywą dla istniejących kanałów serialowych bazujących głównie na zagranicznej ofercie programowej. Wśród propozycji programowych znajdą się przede wszystkim seriale i filmy z portfolio produkcji własnych Telewizji Polskiej.

Grupą docelową kanału są głównie kobiety w wieku 35-49 ale w ramówce znajdą też miejsce seriale z portfolio tzw. kina męskiego jak również seriale dedykowane dzieciom i młodzieży oraz wyselekcjonowane zagraniczne tytuły.

Oferta programowa kanału w 70 proc. będzie się składać z produkcji polskich – głównie własnych Telewizji Polskiej, a resztę będą stanowić wyselekcjonowane zagraniczne tytuły.

Już w grudniu TVP Seriale zaproponuje swoim widzom m.in.: „Ranczo”, „Tajemnicę Twierdzy Szyfrów”, „Londyńczyków”, „Tancerzy”, „Ojca Mateusza”, „Ja Wam pokażę”, „Blondynkę”. W paśmie kina mocnego będzie można zobaczyć „Pitbulla”, „Oficera”, „Glinę”. W ofercie nie zabraknie także kultowych seriali takich jak: „Wojna domowa”, „Dom”, „Zmiennicy”, „Daleko od szosy”, „Czterdziestolatek”.

W paśmie dla młodzieży, TVP Seriale zaproponuje nagradzane na festiwalach filmy Andrzeja Maleszki (w tym „Magiczne drzewo”) oraz „Do przerwy 01”, „Stawiam na Tolka Banana” i „Maszynę Zmian”.

Z produkcji zagranicznych TVP Seriale zaproponuje widzom „Nurse Jackie” – serial medyczny gatunku czarnej komedii wyświetlany w USA od czerwca 2009 r. Tytułową bohaterkę gra Edie Falco, wielokrotna zdobywczyni nagrody Emmy, aktorka znana z „Rodziny Soprano”. Kolejne tytuły to „Three Rivers”, a w Święta pojawi się cykl „Biblia”, składający się z 21 części.

Nowy kanał TVP Seriale będzie nadawać 20 godzin na dobę, 7 dni w tygodniu.

, ,

Comments are closed.