Home » Socialmedia » Everloop – Facebook dla dzieci
Lut
17

Everloop to nowy serwis społecznościowy przeznaczony dla najmłodszych użytkowników sieci.

Funkcjonalnością, serwis będzie przypominał Facebooka. Tak jak w przypadku konkurencyjnych serwisów, jego użytkownicy będą mieli możliwość zamieszczania fotografii oraz grania w gry.

Rodzice będą mieć kontrolę nad poczynaniami swoich dzieci poprzez system powiadomień. Będą również mogli ograniczyć możliwości działania dzieci (np zablokować opcję udostępnienia adresu mailowego).

Dzięki tak rozwiniętym opcjom kontroli rodzicielskiej nowy serwis spełnia wymagania amerykańskiej ustawy dotyczącej bezpieczeństwa dzieci w internecie (COPPA). Co za tym idzie, z Everloop będzie można korzystać również w szkołach.

Dzięki umowie z programem edukacyjnym dotyczącym bezpieczeństwa w sieci i-Safe, Everloop (w wersji „white-label”, czyli bez własnego logo) zostanie w kwietniu wprowadzony w 56 tysiącach szkół jako narzędzie do nauczania posługiwania się serwisami społecznościowymi.

Jak dotąd założycielom Everloop dobrze szło przekonywanie inwestorów oraz partnerów do swojego projektu. Pozostaje jednak pytanie, czy ta sama sztuka uda się z najmłodszymi użytkownikami sieci.

,

Comments are closed.