Home » MEDIA » Play kupił domenę Play.pl
Lut
21

Operator telefonii komórkowej Play poinformował o przenosinach portalu firmowego pod nowy adres Play.pl. Oznacza to, że firma dokonała zakupu tej domeny. Nie podano kwoty, za jaką nabyto do niej prawa, ale była prawdopodobnie najwyższą w historii wtórnego rynku domen w Polsce.
Play operator telefonii komórkowej kupił domenę www.play.pl. Strona internetowa portalu firmy zostanie przeniesiona pod nowy adres.

Do tej pory portal Play można było znaleźć pod adresem www.playmobile.pl. W 2010 roku serwis przeszedł modernizację procesów sprzedażowych i warstwy wizualnej. Obecnie odwiedza go miesięcznie prawie 2 mln użytkowników, jak podaje Megapanel Gemius/PBI.

Właścicielem Play.pl był do tej pory sklep z grami komputerowymi, który obecnie swoją działalność przeniesie pod adres www.playshop.pl. Dryzek ocenia, że za domenę sklep mógł otrzymać nawet kilka milionów złotych.

Do tej pory najdroższym przejęciem domeny w Polsce był zakup www.opony.pl razem z całą firmą będącą w jej posiadaniu przez Oponeo.pl. Cała transakcja opiewała na 13,2 mln zł, a sama domena kosztowała prawie milion.

, ,

Comments are closed.