Home » Socialmedia » Facebook Places w Polsce
Mar
19

FacebookW Polsce została uruchomiona oficjalnie usługa Facebook Places, polegająca na oznaczaniu swojej bieżącej lokalizacji na mapie na Facebooku.

Dzięki Facebook Places użytkownicy serwisu mają możliwość natychmiastowego opublikowania na Facebooku swojej aktualnej geolokalizacji. Zmiana statusu użytkownika pojawia się na jego tablicy, w aktualnościach jego znajomych oraz w specjalnej sekcji Miejsca. Przy wpisach istnieje również możliwość dodawania komentarzy, np. opisu lub oceny danego miejsca.

Korzystanie z usługi jest bezpłatne i wymaga wyłącznie zainstalowania na urządzeniu przenośnym odpowiedniej aplikacji ze strony touch.facebook.com. Aplikacja dostępna jest dla telefonów iPhone i BlackBerry oraz telefonów z systemem Android, HP webOS i Windows Phone 7.

– Powszechne udostępnienie usługi Facebook Places stanowi pierwszy etap na drodze do uruchomienia w Polsce również innej usługi serwisu – Facebook Deals. Umożliwia ona wyszukiwanie i korzystanie z promocji oferowanych przez lokalnych usługodawców i sklepy znajdujące się w okolicy naszego aktualnego miejsca pobytu – mówi Paweł Karaś, head of Facebook sales w Facebook NOW.

Comments are closed.