Home » Rankingi » Event PR „Wielkie Pranie z LG” nagrodzony przez magazyn „Twój Styl”
Sty
17

Już po raz 13. magazyn Twój Styl przyznał nagrody „Doskonałość Mody 2011”. W tym roku w kategorii „Wydarzenie Doskonałe” zwyciężył niekonwencjonalny Event PR „Wielkie Pranie z LG” zorganizowany przez firmę LG Electronics wraz z Gosią Baczyńską – projektantką mody, Ambasadorką marki LG w 2011.

„Wielkie Pranie z LG” było punktem kulminacyjnym kampanii PR dla pralek premium LG, których w 2010 roku Ambasadorką została Gosia Baczyńska.

„Koncept wydarzenia PR został zaprojektowany tak, aby w sposób niekonwencjonalny wyróżnić się wśród standardowych pokazów modowych, a jednocześnie zbudować historię, w której marka i produkt odgrywają jedną z głównych ról1. W dobie popularności pokazów mody oraz mnogości wydarzeń PR-owych, nie było to łatwe zadanie, ale pozwoliło nam wyzwolić dodatkowe pokłady kreatywności przy angażującej współpracy z projektantem mody” – mówi Ewa Lis, PR Manager w LG Electronics Polska.

Oryginalna formuła pokazu oraz niestandardowy pomysł na wydarzenie zostało docenione przez jury ekspertów z branży modowej, fotograficznej, filmowej.
W jego skład weszli: Joanna Bojańczyk, Agnieszka Maciąg, Małgorzata Kożuchowska, Zuza Krajewska, Bartek Wieczorek, Wojciech Rostowski, Joanna Lorynowicz, Katarzyna Miśkowiec, Maria Szaj i Maciej Brzozowski.

Uroczysta gala odbyła się 12 stycznia 2011r. w jednym z najbardziej modowych miejsc stolicy Soho Factory – w miejscu, gdzie odbył się I wspólny pokaz Gosi Baczyńskiej
i LG w 2010r.

„To dla mnie ważne wyróżnienie! Cieszę się ogromnie, tym bardziej, że pokaz „Pre collection 201 – Wielkie Pranie z LG” ma dla mnie szczególne znaczenie! – mówi Gosia Baczyńska. Przede wszystkim dlatego, że był to bardziej spektakl niż typowy pokaz mody. Zmierzenie się z legendą: filmem „tango” Zbigniewa Rybczyńskiego, który stanowił inspirację było wyzwaniem prawie niemożliwym do zrealizowania. Rezultat – zapierał dech w piersi! Spektakl został entuzjastycznie przyjęty przez media i liderów opinii. Jestem szczęśliwa, że w Polsce istnieje przestrzeń dla odważnych i niestandardowych działań. Cieszę się, że podjęcie współpracy z LG okazało się dobrym krokiem, i że dzięki niej powstało to niezwykłe wydarzenie, a taka współpraca otwiera zupełnie nowe pola kreacji” – dodaje projektantka.

„Wielkie Pranie z LG” – kreatywny Event PR

Event „Wielkie pranie z LG” odbył się w połowie listopada 2010r i był punktem kulminacyjnym kampanii PR w formie nietypowego spektaklu modowego. Wychodząc poza utarte ramy zwykłych pokazów, LG oraz Gosia Baczyńska stworzyli inspirowane animowanym filmem „Tango” Zbigniewa Rybczyńskiego, wydarzenie kulturalne z pogranicza mody i teatru. Zarówno kolekcja projektantki jak i formuła widowiska zachwyciły zaproszonych gości. Centralnym punktem inscenizacji była pralka LG BIG In, która odgrywała jedną z głównych ról w wydarzeniu, po czym została podpisana przez gwiazdy show-biznesu i przekazana przez LG na cel charytatywny.

Jeszcze przed głównym pokazem Gosia Baczyńska zachęcała do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Uchwyć Six Motions”. Była to okazja dla początkujących fotografów, zainteresowanych modą, by zmierzyć się z realiami profesjonalnej sesji zdjęciowej. Główną nagrodą była możliwość wykonania zdjęć z przygotowań do pokazu, samej prezentacji kolekcji oraz ekskluzywny wstęp fotografa na backstage.

LG Electronics

Comments are closed.