Home » Personalia » Zmiany personalne w miesięcznikach „Podróże” i „Żagle”
Sie
02

Joanna Szyndler została nowym redaktorem naczelnym miesięcznika „Podróże”, zastępując na stanowisku Philipa Niedenthala. Z kolei nowym wydawcą „Podróży” i „Żagli” został Jacek Oryl, przejmując część obowiązków od Ewy P. Porębskiej.

Joanna Szyndler, która 9 sierpnia br. obejmie funkcję redaktora naczelnego „Podróży”, związana jest z redakcją tego magazynu od 5 lat. Pracę rozpoczęła jeszcze w czasie studiów jako stażystka, następnie kolejno zajmowała stanowiska dziennikarza, redaktora prowadzącego portal podroze.pl i ostatnio redaktora prowadzącego miesięcznik „Podróże”. Ukończyła Międzywydziałowe Studium Turystyki i Rekreacji na SGGW, studiując ostatni rok na Uniwersytecie Ekonomicznym w Ho Chi Minha w Wietnamie. Ukończyła również Warsztat Fotoreportażu na Akademii Fotografii w Warszawie. Jest współzałożycielką fundacji Strefa WolnoSłowa, organizującej działania artystyczne i edukacyjne nastawione na dialog międzykulturowy.

Philip Niedenthal, który pełnił funkcję redaktora naczelnego „Podróży” od września 2008 roku, rozstaje się z redakcją i wydawnictwem 8 sierpnia br., po zakończeniu pracy nad kolejnym numerem miesięcznika.

Jacek Oryl został wydawcą miesięczników „Podróże” i „Żagle”. Nowe obowiązki będzie łączył z dotychczasowym stanowiskiem prezesa zarządu spółki MURATOR EXPO. Ewa P. Porębska, która dotąd odpowiadała jako wydawca m.in. za „Podróże” i „Żagle”, skupi uwagę na segmencie pism wnętrzarskich, pozostając wydawcą miesięczników „Dobre Wnętrze”, „M jak mieszkanie”, „Moje Mieszkanie” i „Dom z pomysłem”. Ewa P. Porębska jest wiceprezesem spółki MURATOR SA i redaktorem naczelnym miesięcznika „Architektura-murator”.

 

Comments are closed.