Home » Agencje reklamowe » Wienerberger powierza Red8 Events budżet organizacji Brick Award
Lis
25

Firma Wienerberger Ceramika Budowlana, producent cegieł i dachówek ceramicznych, po raz drugi wybrała agencję Red8 Events do organizacji polskiej edycji konkursu dla architektów Brick Award oraz finałowej gali wręczenia nagród. Konkurs Brick Award wystartował, prace będzie można zgłaszać do 16 lutego 2015, gala odbędzie się 10 marca.

Brick Award to jeden z najpoważniejszych konkursów w branży architektonicznej i budowlanej. Polska edycja konkursu ma na celu promowanie wyjątkowych polskich rozwiązań architektonicznych oraz wybitnych architektów z naszego kraju.

Zwycięzcy polskiej edycji będą mieli szansę na nominację do międzynarodowego konkursu Brick Award 2016. Będzie to VII edycja tego prestiżowego wydarzenia, w którym doceniane są najciekawsze realizacje z wykorzystaniem materiałów ceramicznych. Wszystkie projekty zarówno zwycięskie jak i nominowane do międzynarodowej edycji Brick Award, są przedstawiane w dystrybuowanym na całym świecie albumie „Brick”, przygotowywanym przez wydawnictwo Callwey.

Pierwsza polska edycja tego międzynarodowego konkursu, również przygotowana przez agencję Red8 Events, miała miejsce w ub.r., zakończyła się galą 18 kwietnia 2013 r. w Skwerze Hoovera w Warszawie. Nagrody przyznano w trzech kategoriach głównych: „Dom wielorodzinny” – apartamentowiec we Wrocławiu, autorstwa Biura Projektów Lewicki Łatak., „Budynek Użyteczności publicznej” – Małopolski Ogród Sztuki autorstwa Krzysztofa Ingardena i Jacka Ewý oraz „Renowacja / Adaptacja / Przebudowa / Rekonstrukcja” – Muzeum Armii Krajowej, zrewitalizowane przez biuro AiR Jurkowscy – Architekci.

Finałowa gala tegorocznej, drugiej polskiej edycji Brick Award, odbędzie się 10 marca 2015 r. Miejsce imprezy nie zostało jeszcze ujawnione.

Red8 Events jest odpowiedzialna za koordynację przebiegu konkursu, organizację obrad jury, jak również koncepcję i organizację wieńczącej konkurs finałowej gali, podczas której zostaną wręczone nagrody.

W tegorocznej polskiej edycji do grona oceniającego zaproszono 2 nowych jurorów: Ryszarda Jurkowskiego, architekta i urbanistę, projektującego hotele, budynki biurowe, banki, biblioteki, muzea, centra handlowe (pracownia architektoniczna AIR Jurkowscy-Architekci) oraz Grzegorza Stiasnego architekta, partnera w pracowni architektonicznej ARE, wykładowcy na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.

W tegorocznym konkursie pojawiła się również nowa kategoria, skierowana do studentów kierunków architektonicznych. Nagrodą w tej kategorii będzie staż w jednej z renomowanych pracowni architektonicznych.

Prace będzie można zgłaszać do 16 lutego 2015 w kategoriach:

– Dom jednorodzinny

– Budynek użyteczności publicznej,

– Dom wielorodzinny (budownictwo mieszkaniowe),

– Renowacja/adaptacja/przebudowa/rekonstrukcja,

– Specjalne, niestandardowe zastosowanie, niemieszczące się w zakresie powyższych kategorii

– Projekt bez realizacji, w której zostały wydzielone dwie podkategorie: jedna dla studentów kierunków architektonicznych, druga dla czynnych zawodowo architektów

Agencja Red8 Events współpracuje z firmą Wienerberger również przy innych projektach, m.in. organizuje warsztatowe spotkania dla architektów, podczas których uczestnicy mają okazję zapoznać się z procesem produkcyjnym w fabryce Wienerberger, wziąć udział w spotkaniach i prelekcjach dotyczących architektury ceglanej. 

Red8 Events

Comments are closed.